Poszukuje fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar


marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Poszukuje fachowca, który wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #46 marekwirazka
31 maja 2016, 10:30

Witam, szukam godnego polecenia wykonawcy, który para się montowaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Mam do zrobienia dwie kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na fachowców z Mazowsza.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Poszukuje fachowca, który robi kabiny prysznicowe na wymiar

Post: #47 lukaszgos
31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele wieków temu zauważono, iż grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty surowiec - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi odnalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do upiększania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć szklarze z Egiptu. To oni też, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niedużej ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na wylocie, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło zbliżone do tego jakie używamy współcześnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy widziałeś ofertę tych ludzi ze stolicy opinie o szklarzu - mają bardzo ładne pracę Obrazek Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich witrynie www to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Poszukuje firmy, która robi kabiny prysznicowe na wymiar

Post: #48 adamniczyj
31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie sądziłem iż są tego rodzaju kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie wykańczania domu i dumałem jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dzięki za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:


Wróć do „Bez mydła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość