Czy opłaca się być kominiarzem?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy opłaca się być kominiarzem?

Post: #25 tomaszkowal
19 maja 2016, 12:59

Witam wszystkich, w bieżącym roku kończę naukę i mam dylemat z wyborem zawodu na przyszłość. Nie mam ochoty iść na studia, bo po nich nie dostanę zatrudnienia. Myślałem o jakimś konkretnym fachu jak kominiarz. Nie mam pojęcia czy jest to dobrze płatny zawód i co mógłbym po tym później robić. Mam pojęcie tylko, że kominiarz czyści kominy. Czy da się z tego wyżyć i którą szkołę należy skończyć aby można pracować w tym zawodzie?

podobne tematy:

adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy warto zostać kominiarzem?

Post: #26 adampiszczek
19 maja 2016, 13:11

Cześć. To sobie zajęcie wybrałeś. Kominiarz zajmuje się ogólnie utrzymaniem drożności kominów i ich konserwacją. Wystawia również rozmaitego rodzaju zaświadczenia. Tu możesz trochę o tym poczytać: http://polecamspeca.pl/kominiarz/rzeszow ale nie mam pojęcia czy jest to zawód dla Ciebie. Konkurencja jest spora. Zaobserwować można to choćby na tym portalu www, a zleceń nie jest za wiele. Dużo osób samodzielnie czyści swoje kominy. Pomyśl może o czymś innym co ma przyszłość.

podobne tematy:


Wróć do „Bez mydła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości