Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Post: #63 tomaszkowal
06 cze 2016, 14:46

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim czasie robią się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć budynek przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Kupiłem więc drugi piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie zweryfikować czy piec funkcjonuje należycie i jaka jest w domu zadana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Post: #64 adamniczyj
06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, rozwiązanie twojego problemu znajdziesz tutaj: systemy alarmowe . Poniżej masz schemat, który ilustruje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć różnego typu czujniki. Najbardziej spotykane to te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Są jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w domu to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2019, 11:05 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Post: #119 lukaszgos
11 sty 2017, 10:54

Cześć. Obecnie centrale Satel mają bardzo wiele możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja alarmowa w domu. Jak montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez kłopotu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie został do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Na tej platformie blogowej został zamieszczony schemat montażu systemu alarmowego, który używa tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest montowana przeważnie na strychu.


Wróć do „Bez mydła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość